Správne zmeraná nožička je prvý krok k výberu správnej topánočky. Pri nákupe cez internet to platí dvakrát. Spolu s nami to určite zvládnete.

Čo budete potrebovať?

  1. krabicu, netreba ak budete merať pri stene
  2. list papiera
  3. pero alebo ceruzku
  4. lepiacu pásku
  5. pravítko
  6. a niekoho na pomoc, ak malý nezbedník odmieta spolupracovať 😀

Postup

Najľahšie je obkresliť labku jednu aj druhú. Dôležité je držať fixu/ceruzku čo najkolmejšie počas obkresľovania a nožičky zaťažiť. Potom už len pravítkom zmeraťv najdlhšej a najširšej časti.

Ak sa Vám nedarí, postupujte takto:
List papiera prilepte na zem ku stene. Teraz na papier postavíte nezbedníka tak, aby sa pätami dotýkal steny. Aby meranie bolo správne, dieťa musí zaťažiť chodidlá svojou váhou a nesmie krčiť prsty. Za najdlhším prstom si nakreslite čiaru.Tak isto aj po bokoch v najširšom mieste chodidla. Dĺžka chodidla je teda od konca papiera po čiaru, ktorú ste nakreslili.
Môžte zmerať obe chodidlá naraz, alebo osobitne, dôležité je však zmerať obidve. Dĺžka chodidiel nemusí byť rovnaká.
Na meranie nožičky pomocou krabice, postavíte nezbedníka dnu tak, aby sa pätami opieral o stenu krabice. Vnútornú stranu chodidla oprite o stenu krabice. Opäť už len nožičky zaťažiť a urbiť čiary po všetkých stranách chodidla. Po zakreslení všetkých údajov môže nezbedník ísť robiť nezbedy.
A teraz už len zmeráte pravítkom dĺžku medzi dvoma čiarami po dĺžke a po šírke a je to!

Pre výber správnej veľkosti topánočky k nameranému výsledku pripočitajte 12mm* a máte výslednú vnútornú dĺžku topánočky, ktorú potrebujete. Šírka by mala zodpovedať šírke chodidla.
Ak si nie ste istý veľkosťou topánočiek, alebo vás mýlia jednotlivé rozdiely rôznych výrobcov, kedykoľvek ma kontaktujte, topánočky Vám rada premeriam a pomôžem s výberom.

* Nadmerok je priestor v topánočke, ktorý je nevyhnutný pre jej zdravý rast a vývoj. Moja skúsenosť je, že čím menší chodec, tým menší nadmerok znesie. 12mm je odporúčaných, napriek tomu niektoré deti zvládnu aj väčší napr. 15mm no niektoré môžu aj tak zakopávať. V tom prípade súste menší nadmerok, alebo iný typ topánočky. Ak ste kúpili topánočky s menším nadmerkom, nezabudnite ich pravidelne na labke kontrolovať.